Jsem holka s otevřeným srdcem a myslí. Miluji život, jógu, pohyb a lidi. Beru jako své poslání tvořit hezká místa, kde se každý bude cítit v pohodě. Celý můj život je pohyb a cvičení s lidmi tím co nadevše miluji, taky mě nesmírně baví a naplňuje. Proto jsem se stala lektorkou a letos je to 10 let co jsem s Vámi v pohybu. Neuvěřitelné ! Během těchto let jsem vybudovala dvě studia. První bylo v Hlučíně a druhé zde v Olomouci.

O mně

Má cesta začala v 15 letech

kdy jsem začala předcvičovat zumbu v malém městečku Hlučíně u Ostravy. Několikrát ročně jsem organizovala zumba víkendy a do dnes nechápu, kde jsem na to brala odvahu 🙂 Zároveň jsem se začala zajímat o zdravou výživu, která mě přivedla k síťovému marketingu. Tomu jsem se úspěšně věnovala následující tři roky, a tak vznikla má láska ke zdravému životnímu stylu a hlavně k práci s lidmi.

V 16 letech

jsem se odstěhovala od rodičů a začala bydlet v Ostravě. Cvičila jsem v různých fit centrech, školila v rámci síťového marketingu osobní rozvoj a při tom studovala na střední škole diplomacii.

v 17 letech

jsem do svých rukou převzala fitko v Hlučíně. Bylo to šílené období – studovala jsem, učila se sama žít, fungovat, podnikat, chápat finance, vztahy, prostě všechno se vším. Tentýž rok jsem studium ukončila. Období mezi 17. a 18. rokem mého života byla jedna velká jízda kde jsem byla střídavě na dně a na vrcholu. Divoká láska se střetávala s kariérou, ale o tom jindy.

V 19 letech

jsem vytvořila svou vlastní značku Eliot Fitness, fitko jsem kompletně přebudovala a věnovala se podnikání naplno. „Rukama mi prošly“ stovky klientů a práce s nimi se stala mou největší vášní a naplněním. Bylo to mé nejvíc pracovně vytížené období. Vstávala jsem v 5 ráno a ulehala o půlnoci. Byl to celý můj svět.

Ve 20 letech

jsem měla možnost strávit týden s jogínem z Indie a naprosto propadla józe. Věděla jsem, že tohle je ono. Inspiraci jsem sbírala doma i v zahraničí. Hodně mi daly návštěvy jógových center v Londýně. Také jsem poznala svého partnera Mirka, který je stejný blázen jako já. Jedeme si na vlně lásky, i když to stojí hodně úsilí.

V mých 21 letech

jsme společně odjeli na tři měsíce do USA kde jsem čerpala další inspiraci a přišel zásadní zlom. Tam se zrodila myšlenka věnovat se józe naplno, prodat fitko a tak nějak si dát čas pro sebe – pro nás. Nasměrovat život směrem s jógou a všeho co k ní patří. O rok pozdějí jsem Eliot fitness prodala a přestěhovala se s Mirkem do Olomouce. Kde začala ta pravá jóga aneb poznání sebe sama. Život mě rozebral na kousky a já se musela zase složit. Podařilo se.

od 22 let až doteď

jsem otevřela lekce v Olomouci. A to mi bylo 23. Poté jsem spustila e-shop pro radost. Nějakou dobu jsem pracovala s mým mužem v jeho firmě. Vyzkoušela si i jiné zaměstaníní – ze kterého jsem málem zešílela. Urovnala si priority, život, psychiku i zdraví. Našli jsme domov. Mirek to semnou všechno zdárně zvládl i já s ním. Do života nám vstoupily dvě učitelky a to kočička Cecilka od sousedů a fenečka čivavy Lilinka. V roce 2019, ve 24 letech jsem začla aktivně shánět a řešit prostory pro další vlastní fitness studio tady v Olomouci. Zdárně jsem našla a v roce 2020 jsem s velkým respektem a pokorou otevřela své druhé studio HOT YOGA OLOMOUC BY NIKI.

No a aktuality ze života a celou mou cestu můžete sledovat na instagramu @jogasniki

Jak se mi to povedlo?

Své vlastní fitcentrum jsi začala vést už v sedmnácti letech. Jak se ti to povedlo?
Když jsem v 15 letech začala vést lekce, věděla jsem, že chci do budoucna vytvořit vlastní prostor pro kohokoli, kdo má rád sport a chce na sobě pracovat. Aby to bylo v rodinném duchu s příjemnou atmosférou a širokou škálou sportovních aktivit. Proto když se naskytla nabídka neváhala jsem ani minutu. Myslím, že se mi to povedlo díky mému zapálení a lidem kteří ve mně věřili. Nic není nemožné, důležité je si jít za svým srdcem.
Kdy a jak ses dostala ke sportu?
Sport a obecně jakýkoli pohyb jsem milovala od malička. Od školy jsem závodně tančila, chodila do baletu, hrála tenis a měla mnoho dalších aktivit. Jednoduše sport je má velká láska a provází mě celý život.
Co ti sport do života přinesl?
Přinesl mi obrovskou příležitost propojit tuto mou vášeň se svou profesí, kterou miluju, baví mě a naplňuje. Poznala jsem díky mé práci úžasné lidi a díky stovkám klientů citím že to co dělám má obrovský smysl. Sport mi dal možnost věnovat se něčemu, co dělám s láskou a nadšením. A za toto jsem nesmírně vděčná.
Kdy jsi začala cvičit jógu?
Jógu jsem cvičila už několik let rekreačně, ale lektorkou jógy jsem druhým rokem. Začlo to na spiritual campu Marka Dzirasy, kde jsme týden každý den cvičili pod vedním indického jogína Shivy jógu, tehda jsem tomu naprosto propadla a rozhodla jsem se v této oblasti vzdělávát a následně jsem lekce jógy zavedla u mě v Eliot Fitnes, kde jsou na to skvělé ohlasy.
Co pro tebe znamená jóga?
Každá lekce jógy je takový posvátný rituál, kdy skrze své tělo máme možnost poznávat sami sebe. Jóga je propojením těla, dechu, mysli a ducha. Jóga utváří harmonii těchto všech aspektů, tím se stává toto cvičení uzdravujícím a posilujícím, přináší radost a vyrovnanost do našich životů. Dává nám možnost odhalit zákonitosti svého těla a jeho individuální potřeby :-) Proto jógu doporučuji každému :-)
Začala jsi díky józe žít více duchovně?
Takhle bych to neřekla, duchovně žiju intenzivněji tak nějak přirozeně vždy, když dojdu k jakémukoli uvědomění. Stále se člověk něčemu učí a rozvíjí se. Ale díky józe žiju rozhodně vyrovnaněji, klidněji. Mám větší respekt ke svému tělu, vnímám plně svůj dech, mám větší disciplínu. Jóga Vám jednoduše otevře jiný obzor.
Věnuješ se také osobnímu rozvoji. Co přesně to znamená?
Osobní rozvoj je takové samostudium a praxe na zlepšení svého života. Zejména naší kariéry, vzdělávání, vztahů, zdraví, štěstí a spirituality. Je to cesta k vlastní realizaci. Dává nám možnost vlastní volby v jakékoli oblasti života. Osobní rozvoj je nekonečný, krásný a potřebný proces poznávání a práce na nás samotných. Takže toto sdílím a učím především ženy.
Během posledních let jsi hodně cestovala. Co na cestách obvykle děláš?
Záměrem mých cest je vždy se obohatit o něco nového. Poznávám zvyky jiných kultur, čerpám inspiraci. Obvykle se to týče cvičení nebo nějaké duchovní praxe. Například na cestě v Americe, jsem se učila józe a meditaci, v Anglii zase novým trendům v posilování a tak různě. Každý to dělá jinak v každém koutu světa . To mě baví poznávat a „přinášet“ do Čech.
Všimla jsem si, že se v zahraničí také setkáváš s různými inspirativními lidmi. Kdo byl pro tebe nejzajímavější?
Ano to je pravda. Nejzajímavější je pro mne vždy setkání se šamany, ať už z Columbie, Peru nebo jiných zemí. Jsou to pro mne lidé s obrovskou moudrostí pradávných učení, znají moudrost rostlin, našeho těla. Neuvěřitelně mě to fascinuje. Chovám k nim velký respekt a úctu.
Jaký je tvůj největší cestovatelský sen a celkově smysl v životě?
Moc si přeji žít rok v Amazonském pralese, zkoumat místní kmeny a život. Pak také procestovat Peru – vlastně celkově jižní Ameriku a taky Indii :-) A můj životní smysl? Budu to spíše nazývat záměrem. A ten je - vytvářet prostor pro růst lidem, kteří chtějí. Být zdrojem štěstí. Zkrátka probouzet v lidech schopnost nacházet v sobě pocit klidu, štěstí a pohody skrze cvičení, jógu nebo přednášky. Vytvořit k tomu prostor. Důležité je být přínosem pro celek. Miluji lidi, miluji život a vzájemné učení se skrze toto. Věřím, že se mi to daří a dařit bude. Ať už právě díky lekcím, knize která brzy vyjde nebo centru, které je naším velkým snem s mým Mužem. A závěrem bych ráda vzkázala všem - že jsme každý naprosto jedinečný a máme v sobě obrovskou sílu. Proto učme se být otevření, vnímaví a probouzejme v sobě lásku. Praktikujme ji v každé oblasti života. Mějme smysl a cíl v našich životech. A kráčejme teď a tady v plném vědomí, s odvahou, vášní a odhodláním. A pokud zakopneme, pomáhejme si, učme se vzájemně - jeden od druhého, jeden pro druhého.
Jóga s Niki

A co o nás napsali v Opavském deníku ?

"Lektorka a majitelka fitcentra Nikola Plačková pochází z Hlučína a žije v Ludgeřovicích. Dlouhou dobu však na jednom místě nevydrží. Cestovat a poznávat zvyky cizích kultur ji totiž ohromně baví."

Přečíst článek